09382303889

سابلیمیشن

سابلیمیشن چیست !؟

تصعید یعنی تبدیل مستقیم ماده از حالت جامد به فاز گاز بدون اینکه از وضعیت فاز میانی مایع عبور کند. تصعید یک تبدیل فاز گرماگیر است که در دماها و فشارهای زیر نقطه سه گانه ماده در نمودار فازی آن انجام می گیرد. پروسه معکوس تصعید را عکس تصعید یا رسوبگیری می نامند.
در فشارهای عادی؛ اغلب ترکیبات شیمیایی و عناصر دارای سه حالت مختلف در دماهای مختلف هستند. در چنین موارد؛ برای تبدیل از حالت جامد به حالت گاز باید از وضعیت میانه یعنی مایع عبور کرد. اما توجه داشته باشید که فشار مورد نظر در اینجا فشار جزئی (یا فشار سهمی) ماده است نه فشار کل (مثل فشار اتمسفریک) از کل سیستم. بنابراین؛ همه جامداتی که دارای فشار بخار در یک دمای خاص باشند را می توان در هوا تصعید کرد (برای مثال یخ آب در دمای زیر صفر درجه سانتیگراد). برای برخی مواد؛ مثل کربن و آرسنیک؛ تصعید بسیار راحت تر از تبخیر از حالت مذاب می باشد چون فشار نقطه سه گانه آنها بسیار بالا می باشد بنابراین رساندن آنها به وضعیت مایع بسیار دشوار است.
تصعید به انرژی بیشتر نیاز داشته و یک واکنش گرماگیر است. برای محاسبه انتالپی تصعید (که به آن گرمای تصعید هم می گویند) باید انتالپی ذوب را با انتالپی جمع کنید.

دی اکسید کربن
دی اکسید کربن جامد (یخ خشک) در فشار اتمسفریک -78.5°C  (194.65 K,  -104.2°F) آماده تصعید می گردد. در این وضعیت CO₂ مایع را می توان در فشارها و دماهای بالاتر از نقطه سه گانه (5.2 atm, -56.4°C) بدست آورد.
آب
اما تصعید یخ و برف با سرعت کمتری و زیر دمای نقطه ذوب انجام می شود. در خشکاندن انجمادی؛ مواد آبگیری شده تا یخ زده شوند؛ برای این کار باید آب موجود در آنها تحت فشار کاهش یافته یا خلا تصعید گردد. آب شدن برف های یک پهنه پوشیده از برف در فصول سرد سال اغلب به دلیل تابش مستقیم خورشید بر لایه های سطحی برف است. فرساب ؛ پروسه ای است که شامل تصعید و فرسایش یخچال های طبیعی است.
خالص سازی (پالایش) تصعید
تصعید یکی از تکنیک هایی است که شیمیدان ها برای پالایش ترکیبات بکار می برند. اصولا برای این کار یک ماده جامد را در دستگاه تصعید قرار داده و تحت شرائط خلا حرارت می دهند. تحت این شرائط که فشار کاهش یافته است؛ ماده جامد تبخیر شده و بصورت یک ترکیب خالص بر روی سطح سرد شده (سابلیمیشن ) متراکم می شود. سپس رسوبات غیر تبخیر شده از همه ناخالصی ها برجای می مانند. زمانی که گرمایش متوقف شده و خلا برداشته شود؛ ترکیبات خالص شده را از سطح سرد کننده جمع آوری می کنند.

از رایج ترین کاربردهای این تکنیک در صنعت تبلیغات برای چاپ بر روی سطوح مختلف از قبیل سرامیک،پارچه،شیشه و … استفاده می شود.

دستگاه چاپ سابلیمیشن

عنوان مرکز فروش انواع دستگاه ها و پرس های چاپ سابلیمیشن به ارائه ی انواع دستگاه های سابلیمیشن شامل دستگاه حرارتی 6 کاره سابلیمیشن، انواع پرس دستی سابلیمیشن، انواع پرس های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک به شما هم وطنان عزیز می پردازد. شما نیز می توانید با مشاهده انواع دستگاه های مذکور نسبت به تهیه آنها اقدام فرمائید. در این بخش می توانید انواع دستگاه های موجود را مشاهده نمائید.

دستگاه چاپ 6 کاره سابلیمیشن

معروف ترین دستگاه چاپ سابلیمیشن که بیشترین استفاده را نیز در بین تمامی دستگاه های دیگر سابلیمیشن دارد دستگاهی است که به اصطلاح دستگاه پرس حرارتی همه کاره، 6 کاره یا 8 کاره و یا 6 قالبه و 8 قالبه سابلیمیشن نامیده میشود. تنها فرق دستگاه 6 کاره و 8 کاره در انواع و تعداد قالب هائیست که برای سطوح مختلف بکار میرود. اما در عملکرد فرقی با یکدیگر نداشته و یکسان هستند. مارک این دستگاه photo usa است. این دستگاه قابلیت چاپ روی لیوان، تیشرت، کلاه، بشقاب، پیش دستی و انواع سطوح صاف را دارد می باشد. شابلون به عنوان مدرن ترین شرکت در این حوزه خرید این دستگاه را به شما پیشنهاد میکند. هدف شابلون از نوشتن این مطلب علاوه بر فروش دستگاه این است که به قالب یک مقاله به شما توضیح دهد که در حال خرید چه دستگاهی هستید و چه قابلیت هائی برای شما به ارمغان خواهد داشت. همچنین در ادامه از تجربیات چندین ساله ی خود در این مورد برای شما خواهیم نوشت تا مسئله ای برای شما حل نشده باقی نماند و نیاز نباشد تمامی این تجربیات را شخصا انجام دهید. همچنین ما آماده ی مشاوره رایگان در این زمینه می باشیم. مطمئن باشید با انتخاب شابلون برای خرید این پرس حرارتی، بهترین خرید خود را انجام خواهید داد. اطلاعات بسیار کاملی به همراه عکس در مورد دستگاه 6 کاره به شما ارائه میگردد. اطلاعات بیشتر...

پرس تخت سابلیمیشن

یکی از پرکاربردترین دستگاه های مورد استفاده در چاپ سابلیمیشن پرس تخت حرارتی می باشد که بصورت دستی کار می کند. این دستگاه دارای کاربرد ساده ای بوده و در ابعاد مختلف وارد میشود. این دستگاه شامل یک صفحه ی زیرین جهت قرارگیری سطح مورد چاپ، یک اتوی حرارتی جهت پرس، یک دسته و همچنین شامل یک برد می باشد که وظیفه ی تنظیم زمان و دما را به عهده دارد. با استفاده از این دستگاه امکان چاپ روی تمامی سطوح صافی که توسط سیستم سابلیمیشن قابل چاپ می باشد مقدور است. از این دست می توان به چاپ روی تیشرت، چاپ روی شال، چاپ روی پارچه، چاپ روی کوسن، چاپ روی پرچم، چاپ روی پازل، چاپ روی پدموس... اشاره نمود. در صورتی که استفاده ی شما از دستگاه به سطوح صاف محدود می شود و تمایل دارید هزینه ی زیادی از این بابت نپردازید پرس های تخت دستی بهترین گزینه برای شما هستند..

پرس تخت سابلیمیشن

در صورتی که استفاده ی شما از دستگاه به سطوح صاف محدود می شود و تمایل دارید هزینه ی زیادی از این بابت نپردازید پرس های تخت دستی بهترین گزینه برای شما هستند.

مرحله 1:

یکی از پرکاربردترین دستگاه های مورد استفاده در چاپ سابلیمیشن پرس تخت حرارتی می باشد که بصورت دستی کار می کند. این دستگاه دارای کاربرد ساده ای بوده و در ابعاد مختلف وارد میشود. این دستگاه شامل یک صفحه ی زیرین جهت قرارگیری سطح مورد چاپ، یک اتوی حرارتی جهت پرس، یک دسته و همچنین شامل یک برد می باشد که وظیفه ی تنظیم زمان و دما را به عهده دارد. با استفاده از این دستگاه امکان چاپ روی تمامی سطوح صافی که توسط سیستم سابلیمیشن قابل چاپ می باشد مقدور است. از این دست می توان به چاپ روی تیشرت، چاپ روی شال، چاپ روی پارچه، چاپ روی کوسن، چاپ روی پرچم، چاپ روی پازل، چاپ روی پدموس... اشاره نمود. در صورتی که استفاده ی شما از دستگاه به سطوح صاف محدود می شود و تمایل دارید هزینه ی زیادی از این بابت نپردازید پرس های تخت دستی بهترین گزینه برای شما هستند.

مرحله 2:

در صورتی که استفاده ی شما از دستگاه به سطوح صاف محدود می شود و تمایل دارید هزینه ی زیادی از این بابت نپردازید پرس های تخت دستی بهترین گزینه برای شما هستند.

Step 3:

همچنین ما آماده ی مشاوره رایگان در این زمینه می باشیم. مطمئن باشید با انتخاب خوشنورد برای خرید این پرس حرارتی، بهترین خرید خود را انجام خواهید داد. اطلاعات بسیار کاملی به همراه عکس در مورد دستگاه 6 کاره به شما ارائه میگردد.

خدمات

ما ارائه ی نوین و متفاوتی را برایتان به ارمغان خواهیم آورد
و زیبائی ها را با چشمانتان تقسیم خواهیم نمود

شروع طراحی


  • پشتیبانی از طریق پیامک
  • 09382303889

  • پشتیبانی از طریق ایمیل
  • sepanta,abc@gmaile.com

کارشناسان شرکت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

شماره تماس

02188800628

چت کردن

اسکایپ: khoshnavard.support

ارسال ایمیل

ارسال
sepanta.abc@gmail,com
بالا
X